Fakulta sociálních věd UK ctí památku Milady Horákové

Milada Horáková čtk

Fakulta sociálních věd UK ctí památku Milady Horákové

Fakulta sociálních věd si letos připomíná 70. výročí popravy JUDr. Milady Horákové, české právničky, političky a obhájkyně ženských práv. Její památku uctí vyvěšením černé vlajky na budově Hollaru na Smetanově nábřeží.

 „Justiční vražda Milady Horákové byla jedním z nejobludnějších činů československého komunistického režimu, ale zdaleka ne jediným. V těchto dnech si proto nepřipomínáme pouze památku této mimořádné osobnosti našich dějin, ale vzpomínáme na stovky popravených lidí, tisíce zemřelých ve vězení a statisíce, které prošly utrpením neoprávněného věznění. Zároveň bychom se měli všichni snažit pečovat o naši společnost tak, aby už nikdy žádné podobné bezpráví nemohlo nastat,” uvedla děkanka Fakulty sociálních věd Alice Němcová Tejkalová.

V rámci Univerzity Karlovy probíhá řada akcí k uctění památky JUDr. Milady Horákové. V pátek 26. června v 9:30 proběhne tichá vzpomínka u busty Milady Horákové v Karolinu za přítomnosti představitelů akademické obce v čele s rektorem prof. Tomášem Zimou. Více informací na webu UK

Foto: ČTK