Studentka FSV UK Mgr. Martina Hrušková získala Cenu Josefa Hlávky

cena josefa hlávky

Studentka FSV UK Mgr. Martina Hrušková získala Cenu Josefa Hlávky

Absolventka magisterského studia na FSV UK a studentka doktorského programu Veřejná a sociální politika Mgr. Martina Hrušková získala Cenu Josefa Hlávky. Gratulujeme!

Její diplomová práce se zabývá aktuálním problémem, který se týká šetrného a udržitelného zadávání veřejných zakázek v typické zemi středoevropského a východoevropského regionu EU. Daný problém řešila diplomantka na případu Slovenské republiky. Opírá se o vlastní výzkum u obcí Slovenské republiky, dále o výzkum velkých zadavatelů a využívá expertní rozhovory. Získané výsledky mají vědeckou hodnotu, která přesahuje rámec diplomové práce.

Ocenění bylo předáno 16. listopadu 2023 na zámku Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic.

Nejstarší česká nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových byla Josefem Hlávkou založena v roce 1904. Od té doby prostřednictvím udílení Cen Josefa Hlávky podporuje vynikající studenty a absolventy pražských veřejných vysokých škol, brněnské techniky a mladé talentované pracovníky Akademie věd České republiky.

Foto: Jan Kolský

cena josefa hlávky