Projekty FSV UK uspěly v soutěži TAČR

tacr sigma

Projekty FSV UK uspěly v soutěži TAČR

Byly vyhlášeny úspěšné projekty v soutěži TAČR. FSV UK uspěla v programu SIGMA se třemi projekty, ve kterých je fakulta hlavní uchazeč:

• IPS - V. Bahenský - TQ01000354 - Zahraniční informační vliv, protiopatření proti němu a jeho komunikace: Zjištění a analýza českého veřejného mínění. Další účastník STEM Ústav empirických výzkumů, z.ú. Projekt se v rámci hodnocení umístil na 3. místě.
  • IKSŽ - V. Moravec - TQ01000100 - Newsroom AI: veřejná služba v éře automatizované žurnalistiky. Další účastníci České vysoké učení technické v Praze; MAMA AI Coolma, s.r.o.; ČESKÝ ROZHLAS.
  • IKSŽ - D. Hejlová - TQ01000052 - Kognitivní zkreslení a chyby v práci s informacemi a strategie jejich předcházení, oblast vzdělávání. Další účastník VŠE.

FSV UK je dále součástí 4 podpořených projektů jako další účastník:

• IKSŽ - I. Prázová - TQ01000110 - Webová aplikace na prokazování autorství. Příjemce Masarykova univerzita, další účastník FSV UK a MENDELU v Brně.
  • ISS - E. Hejzlarová - TQ01000575 - Hranice chudoby: regionální dimenze definice absolutní chudoby. Příjemce VŠE, další účastník FSV UK.
  • IMS - J. Hornát - TQ01000204 - Síť expertů pro analýzu strategických globálních trendů. Příjemce Ústav mezinárodních vztahů, v.v.i., další účastníci Ministerstvo obrany; Univerzita Karlova; Masarykova univerzita; Ostravská univerzita.
  • IES - J. Baxa - TQ01000396 - Zjišťování krátkodobých a dlouhodobých inflačních očekávání českých domácností. Příjemce Anglo-americká vysoká škola, z.ú., další účastníci ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA; Univerzita Karlova.

Všem úspěšným předkladatelům gratulujeme!