Přihlaste se na letní školu Social Gaming

Studenti všech úrovní studia a oborů se zájmem o výzkum digitálních her mohou podat přihlášku k účasti na letní škole Social Gaming. From Cooperation in (Online) Gaming to Game Co-Creation, kterou organizuje univerzita v německé Kostnici a nizozemském Utrechtu.

Zatímco výzkumy v oblasti mediálních a kulturních studií i společenských věd se často soustředí na problematické používání nebo stereotypní uživatelské skupiny digitálních her, v poslední době lze nalézt pár studií, které poukazují na sociální (přidanou) hodnotu digitálních her. V letní škole Social Gaming. From Cooperation in (Online) Gaming to Game Co-Creation bychom rádi hráli společně, prozkoumali herní praktiky a popsali nové způsoby v oblasti společného kreativního vývoje her.

Letní školu organizují vědci a učitelé (v oblasti média, umění, kulturní a společenské vědy, informatika) z univerzit v Kostnici (Steffen Bogen, Christian Meyer, Beate Ochsner, Markus Spöhrer) a Utrechtu (Hanna Hauptmann, Stefan Werning) a také nezávislý vývojář her Frank Furtwängler. Akci završí doprovodný program kolem Bodamského jezera.

Letní škola se skládá ze dvou částí: virtuální část od dubna do června 2022 (samostudium + 3 online lekce) a týdenní lekce na místě, která se koná na University of Konstanz v termínu 24. - 30. července 2022.

Náklady na ubytování a cestu budou pro zahraniční studenty částečně hrazeny (v závislosti na domovské zemi) prostřednictvím stipendia DAAD.

Veškeré informace o přihlášce naleznete zde. Uzávěrka přihlášek je 20. února 2022.