Pozvánka: Filmový festival Jeden svět 2021

Pozvánka: Filmový festival Jeden svět 2021

23. ročník filmového festivalu Jeden svět 2021 s podtitulem/hláškou „Vypadáváš“ letos proběhne online ve dnech 10. května - 6. června 2021. Tématem festivalu jsou technologie a jejich vliv na jednotlivce i společnost, zejména přesun do digitálního světa se všemi jeho výzvami i potenciálními hrozbami, které tato novodobá transformace společnosti přináší. Festival nabídne ke zhlédnutí 101 filmů, z nichž 91 uvede v mezinárodní, světové či evropské premiéře. Snímky byly oceněné na zahraničních festivalech i ověnčené mezinárodními cenami.

Fakulta sociálních věd UK se stala partnerem mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech a podílí se na přípravě vybraných odborných debat, které doprovázejí jednotlivé projekce dokumentů.

Doporučujeme z festivalového programu:

Bílý šum (sociální sítě / alt-right / USA) - 12. 5.

  • následuje online debata s režisérem Danielem Lambroso, moderuje Mgr. Jan Charvát, M.A., Ph.D. z IPS FSV UK

Černý kluci (rasismus, USA) - 17. 5.

  • následuje online debata s účastí PhDr. et Mgr. Kryštofa Kozáka PhD., politologa z IMS FSV UK

Zapáleny do psaní (novinářky / kastovní systém / hinduistický radikalismus / Indie) - 18. 5.

Studio Jeden svět živě vysílá od 10. do 19. května. V jednotlivých dnech je možné se odkudkoliv připojit k dopolednímu vzdělávacímu bloku s názvem Jeden svět vzdělává a k odpoledním či večerním projekcím dokumentů následovaných debatami s filmovými tvůrci a odborníky.

Dopolední projekce z bloku Jeden svět vzdělává jsou zdarma a bez předchozí rezervace. Všechny filmy budou od 20. 5. do 6. 6. ke zhlédnutí na stránkách Jeden svět online.