O Ph.D. studiu s doktorandkou z IPS FSV UK Terezou Plíštilovou

Tereza Plíštilová

O Ph.D. studiu s doktorandkou z IPS FSV UK Terezou Plíštilovou

Tereza Plíštilová je Ph.D. studentkou doktorského studia na Institutu politologických studií FSV UK. Už v prvním ročníku se jí podařilo stát se součástí několika významných výzkumných projektů, ve kterých se věnuje hlavně Blízkému východu. Jaké příležitosti ji během doktorského studia potkaly? A proč si místo práce v korporátu raději vybrala akademický svět?

O tom všem vypráví v rozhovoru, který si můžete přečíst na Blogu FSV UK.

„Moje zkušenost s Ph.D. studiem je silně ovlivněná lidmi, se kterými mám to štěstí spolupracovat. Již od samého začátku jsem měla možnost podílet se na řešení grantů obou mých školitelů. S dr. Parízkem a dalšími kolegy z IPS spolupracuji na Primus projektu Global Flows of Political Information (GLOWIN), což je inovativní projekt mapující komunikaci mezi státy na globální úrovni. Možnosti participovat na tomto projektu si ohromně cením zejména kvůli tomu, že zde mohu od svých seniorních kolegů čerpat know how v oblasti zajímavých metodologických přístupů. A díky podpoře dr. Kalhousové mám možnost být také součástí Peace Research Center Prague a Herzlova centra izraelských studií, kde se mohu realizovat svým regionálním zaměřím. V současné době s kolegy a kolegyněmi provádíme výzkum veřejného mínění týkající se postojů české populace k současnému Izraeli,“ říká v rozhovoru Tereza.

Zajímá i vás Ph.D. studium? Přihlášky na doktorské studijní programy v prezenční a kombinované formě je možné podávat do 30. dubna 2022. 

Foto: Barbora Součková