Noví profesoři FSV UK Ota Konrád a Tomáš Weiss převzali profesorské dekrety

Prezident republiky Petr Pavel předal 21. června ve Velké aule Karolina jmenovací dekrety 87 přítomným profesorkám a profesorům. Celkově bylo jmenováno 91 profesorek a profesorů s účinností 18. května 2023 a dva profesoři s účinností 6. června 2023. Třicet nově jmenovaných profesorek a profesorů pochází z Univerzity Karlovy. Prezident svou přítomností obnovil tradici, kdy jakožto nejvyšší ústavní činitel nejen jmenuje nové profesory a profesorky na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol, ale také se předávacího aktu osobně účastní.

Profesorské dekrety byly na návrh Vědecké rady Univerzity Karlovy uděleny dvěma vědcům Fakulty sociálních věd:

doc. PhDr. Ota Konrád, Ph.D. pro obor moderní dějiny. Působí na katedře německých a rakouských studií Institutu mezinárodních studií FSV UK. je docentem moderních dějin a garantem doktorského oboru moderní dějiny. Ve své badatelské práci se věnoval dějinám humanitních věd a univerzit, dějinám zahraniční politiky a mezinárodních vztahů, dějinám první světové války ve střední Evropě, kulturním dějinám násilí a soudobým rakouským dějinám.

konrad

doc. Mgr. Tomáš Weiss, M.A., Ph.D pro obor mezinárodní teritoriální studia. Působí na katedře evropských studií Institutu mezinárodních studií FSV UK. Zaměřuje se na společnou zahraniční a bezpečnostní politiku Evropské unie, především její institucionální strukturu a vztah k zahraniční a bezpečnostní politice členských států. Především se věnuje tématu malých států a specificky České republice.

weiss

Oběma nově jmenovaným profesorům gratulujeme!

Více informací naleznete zde.

jmenovani