Nabídka jazykových a odborných letních kurzů v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) nabízí studentům, vyučujícím a vědeckým pracovníkům stipendia na kurzy německého jazyka a odborné letní školy v Bavorsku.

Stipendium pokrývá kurzovné (v plné výši včetně doplňkových modulů, exkurzí atd.), které vzniká studentům a výzkumným pracovníkům českých univerzit v jazykových a odborných kurzech na státních a státem podporovaných univerzitách a vysokých školách v Bavorsku. V odůvodněných případech (pokud není zahrnuto v kurzovném) lze poskytnout dotaci na náklady na ubytování až do výše 400 eur.

Uchazeči se musí přihlásit na požadovaný odborný nebo jazykový kurz přímo na příslušné univerzitě. U jazykových kurzů jsou vyžadovány stávající jazykové znalosti minimálně na úrovni B1. V roce 2022 lze část grantů využít i na virtuální akce a spolupráci.

Žádosti přijímá BTHA do 31. března 2022 poštou nebo e-mailem (sekretariat@btha.de).

Podrobné informace naleznete na stránkách BTHA.