Možnosti psychologické pomoci studentům

Možnosti psychologické pomoci studentům

Nevíte, kudy kam? Máte pocit, že nezvládáte své studijní povinnosti? Cítíte se pod tlakem? Připadáte si osamělí nebo řešíte problémy ve vztazích? Nebo máte kamaráda, kterému byste rádi pomohli, ale nevíte jak?

Každý z nás se může ocitnout v náročné životní situaci. Na své problémy ale nemusíme být sami. Přinášíme přehled kontaktů, na které se můžete obrátit. 

Pomoc na úrovni fakulty 

  • Fakulta nabízí studentům možnost konzultací formou podpůrných terapií a psychologického poradenství. Využít můžete pěti fakultou hrazených sezení. Na individuální osobní nebo on-line konzultaci se můžete objednat prostřednictvím emailu psychologicka.poradna@fsv.cuni.cz. Osobní sezení probíhají v Terapeutickém centru Podolí a délka jednoho sezení je 50-60 minut. Bližší informace naleznete zde. 

Pomoc na úrovni univerzity

  • Na univerzitě naleznete psychologickou poradnu v rámci oddělení UK Pointu. Poradny Centra Carolina jsou určeny studentům bez ohledu na fakultu. Můžete se na ně obrátit s čímkoli, co vás trápí, ať už se jedná o záležitosti týkající se studia, financí či mezilidských vztahů. Odborník v dané oblasti se vám bude snažit pomoci a podpořit vás v nalezení řešení vašeho problému. Veškeré služby jsou poskytovány bezplatně. Do psychologické poradny se můžete přihlásit přes registrační systém. Bližší informace naleznete zde. 

Externí možnosti pomoci

  • Přehled další pomoci naleznete například na stránkách neziskové organizace Nevypusť duši, zabývající se duševním zdravím.