Mirka Kortusová, Libor Stejskal a Miloš Balabán z SBP IPS FSV UK opouštějí Fakultu sociálních věd

oznameni dekanky FSV UK

Děkanka Fakulty sociálních věd UK Alice Němcová Tejkalová se včera dohodla se zaměstnanci Střediska bezpečnostní politiky Institutu politologických studií (dále SBP IPS FSV UK) Milošem Balabánem, Liborem Stejskalem a Mirkou Kortusovou na ukončení jejich pracovního poměru.

Odejdou ke 31. lednu 2020. Tento termín byl zvolen s ohledem na čas potřebný k předání projektů, ve kterých jsou zapojeni. Na tom s nimi bude spolupracovat pan proděkan Karásek, který je ode dneška novým pověřeným vedoucím SBP IPS FSV UK,“ vysvětlila děkanka Němcová Tejkalová.

Audit prověřující činnost soukromých subjektů ve vztahu k SBP IPS FSV UK i nadále pokračuje a vedení fakulty nevylučuje podniknutí dalších právních kroků.

Oceňuji rychlé a razantní jednání děkanky FSV. Několikrát jsem se vyjádřil, že Univerzita Karlova musí v této záležitosti postupovat tvrdě a zcela nekompromisně. Chráníme nejenom jméno univerzity, ale zejména práci našich akademiků. Podle vývoje kauzy nevylučuji, že budeme podávat trestní oznámení,“ dodal rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.