FSV UK má dvě nové profesorky

skupinové foto nových profesorek a profesorů

FSV UK má dvě nové profesorky

Prezident republiky Petr Pavel na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol podepsal dne 27. listopadu 2023 jmenovací dekrety nových profesorek a profesorů vysokých škol. A o patnáct dnů později – 12. prosince 2023 jim je spolu s ministrem Mikulášem Bekem ve Velké aule Karolina osobně předal. Ze sedmdesáti dvou jmenovaných profesorek a profesorů si profesorský dekret převzalo celkem dvacet sedm osobností z Univerzity Karlovy, z toho dvě nové profesorky z Fakulty sociálních věd.

Novými profesorkami Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se s účinností od 29. listopadu 2023 staly a dne 12. prosince 2023 jmenovací dekrety převzaly:

• prof. PhDr. Ing. Antonie Doležalová, Ph.D. (Institut ekonomických studií FSV UK) v oboru moderní dějiny
  • prof. PhDr. Kateřina Králová, Ph.D. (Institut mezinárodních studií FSV UK) v oboru moderní dějiny

Antonie Doležalová

Kateřina Králová

Profesorem byl jmenován i prof. MgA. Martin Štoll, Ph.D. působící na IKSŽ FSV UK, a to v oboru dramatická umění na návrh JAMU.

Fotografie: Univerzita Karlova