PROGRAM DAAD (NĚMECKO)

PROGRAM DAAD (NĚMECKO)

daad

Program DAAD funguje jako sdružení německých vysokých škol a studentských organizací. DAAD nabízí řadu stipendií pro různé cílové skupiny – pro studenty bakalářských programů od 2. ročníkustudenty magisterských a doktorandských programů, vysokoškolské pedagogy a vědecké pracovníky.

V České republice DAAD působí od roku 1963. V roce 2000 bylo v Praze založeno Informační centrum, dnešní Information Point Praha sídlící na Praze 1.

Stipendijní nabídky jsou zprostředkovány AKADEMICKOU INFORMAČNÍ AGENTUROU MŠMT ČR (AIA)aktuální informace a nabídky DAAD stipendií lze najít na jejich stránkách zde. Komplexní nabídku a podmínky stipendií DAAD i nabídku dalších stipendií jiných vybraných organizací lze nalézt na stránkách DAAD Česká republika a na Facebooku.

Pro žádost o stipendium není ve všech programech předepsaná minimální úroveň jazykových znalostí. Podle stipendijního programu však mohou být určité jazykové znalosti požadovány (němčina pro studium v němčině, angličtina pokud si vyberete studium v angličtině).

Velmi užitečný zdroj informací k podmínkám stipendií a podání přihlášky je v sekci FAQ na stránkách DAAD Česká republika.

 

AKTUÁLNÍ NABÍDKY NA AKADEMICKÝ ROK 2022/2023

Stipendia DAAD na studijní cesty skupiny studentů

DAAD nabízí stipendia pro výjezdy skupin studentů doprovázené VŠ vyučujícím v délce 7 až 12 dnů.

Přehled informací k této stipendijní nabídce naleznete zde.

Žádosti se podávají online přes portál DAAD do 1. února 2022.

 

Přehledná digitální brožura s nabídkami do Německa, Rakouska a Švýcarska je k dispozici zde.

KONTAKT

Pro více informací kontaktujte Antonellu Kopic Bernardon, e-mail: inbound@fsv.cuni.cz