Zemřel Miloslav Vošvrda

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 22. 1. 2024 zemřel ve věku 80 let prof. Ing. Miloslav Vošvrda, CSc., dlouholetý vědec a pedagog na Institutu ekonomických studií FSV UK, člen vědecké rady FSV UK a vedoucí oddělení ekonometrie na ÚTIA Akademie věd. Profesor Vošvrda svou prací významně přispěl k rozvoji obou institucí. Na IES FSV UK zanechal nesmazatelnou stopu v oboru kvantitativních financí a vychoval celou řadu studentů a doktorandů, o které se upřímně zajímal a pomáhal jim vytvářet podmínky pro jejich vědeckou práci i osobní rozvoj.

Na profesora Vošvrdu vzpomíná i jeho blízký spolupracovník a přítel, prorektor Univerzity Karlovy, prof. Ladislav Krištoufek: „Byl pro mě mentorem v každém slova smyslu. Bez jeho podpory a pochopení pro finanční a ekonometrické přístupy mimo mainstream by neexistovala silná skupina současné české špičky ve finančním výzkumu v synergii IES-ÚTIA. Bude mi hodně chybět. Jeho upřímnost, humor, přehled, nonšalantnost a pošťuchování kupředu byly unikátním mixem.”

Smuteční rozloučení se bude konat v pondělí 29. 1. 2024 v 12:00 ve velké obřadní síni krematoria Strašnice.

Pozůstalým vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Foto: Archiv FSV UK