Výstava Zrcadlo konfliktu v Galerii Hollar

Zrcadlo konfliktu

Výstava Zrcadlo konfliktu v Galerii Hollar

Institut komunikačních studií a žurnalistiky vás zve na umělecky zaměřenou výzkumnou výstavu o památnících na Kypru od Nico Carpentiera. Výstava je přístupná od 1. do 6. října 2024 v Galerii Hollar. Otvírací doba galerie je 10.00–12.00 a 13.00–18.00.

Výstava zkoumá, jak památníky na ostrově Kypr specifickými způsoby zobrazují tzv. Kyperský problém. Jak často podporují antagonistické nacionalistické diskurzy a jak vykreslují druhou stranu jako „Nepřítele“. Jedná se o výzkumný projekt založený na umění, který vychází z akademického výzkumu a využívá umělecký repertoár ke komunikaci znalostí a jejich a společnému vytváření.

První edice výstavy (22. dubna) byla zorganizována ve spolupráci s Association for Historical Dialogue and Research (AHDR), H4C, Institutem komunikačních studií a žurnalistiky Univerzity Karlovy a SQRIDGE. Zatímco druhá a třetí edice (v lednu a květnu 2023) jsou organizovány ve spolupráci s Institutem komunikačních studií a žurnalistiky Univerzity Karlovy, CULCORC a SQRIDGE. Pro čtvrtou edici (v říjnu 2023) poskytli podporu Istanbul Bilgi University a její Fakulta komunikace. Pro pátou edici (září–říjen 2024) byla podpora poskytnuta Galerií Hollar, Institutem komunikačních studií a žurnalistiky Univerzity Karlovy, CULCORC a SQRIDGE.