Veřejná diskuze o demokracii v EU

Demokracie v EU – volby do Evropského parlamentu, PK FSV UK

Veřejná diskuze o demokracii v EU

Univerzita Karlova považuje za velmi důležité vyjadřovat se k zásadním společenským otázkám, k aktuálnímu společenskému dění, které se úzce dotýká života České republiky i jejího budoucího vývoje. Proto v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu pořádá v rámci projektu Cesty ke svobodě veřejnou diskuzi se studenty a akademickou obcí na téma Demokracie v EU – volby do Evropského parlamentu.

Diskuze se uskuteční dne 15. května 2019 od 17:00 hodin v aule Právnické fakulty UK (nám. Curieových 901/7, Praha 1).

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima oslovil všechny sněmovní politické subjekty s žádostí o vyslání lídra kandidátky pro nadcházející volby do Evropského parlamentu, případně jeho zástupce na tuto akci. Navíc budou osloveny i ty subjekty, které dosáhnou dle předvolebních průzkumů volebního zisku alespoň 5 %. Přítomní kandidáti a kandidátky na europoslance budou mít možnost představit priority a vize své strany nebo hnutí, které budou v případě svého zvolení v nadcházejícím funkčním období prosazovat.

Moderátorem akce bude Václav Moravec. Z diskuze bude pořízen videozáznam a fotodokumentace, které budou následně zveřejněny na webu Univerzity Karlovy.

Akci připravuje Univerzita Karlova ve spolupráci se spolkem Mladí občané, z.s. a Politologickým klubem FSV UK. Partnery akce jsou Kancelář Evropského parlamentu a Zastoupení Evropské komise v České republice. Diskuze je určena především studentům prvovoličům, ale vstup bude umožněn i novinářům a širší, neakademické veřejnosti.

Událost na Facebooku