Petra Pecková: Přála bych si více žen v politice. Negativní komentáře si nesmím brát osobně

Proč opustila práci v médiích a vydala se na dráhu političky? S jakými největšími výzvami se ve funkci hejtmanky největšího českého kraje musela vypořádat? A jak reaguje na negativní kritiku od občanů?

Poslechněte si rozhovor s Petrou Peckovou, úspěšnou absolventkou Institutu sociologických studií FSV UK, která nyní působí jako hejtmanka Středočeského kraje a místostarostka města Mnichovice.

“Ve vedení krajů jsem jediná žena mezi dalšími 13 muži. S mužskými kolegy se mi ale vždy spolupracovalo a spolupracuje dobře. Ale mrzí mě, že obecně i v té vyšší politice je velmi málo žen. Ale na druhou stranu se tomu nedivím. Teď jsem si zase přečetla, jak mám udělané vlasy, jaké mám na sobě šaty, když v kraji byla prezidentská návštěva. Jednou mi také někdo napsal, že mi sukně neladí s obrazem, před kterým stojím. Nebo mi lidé psali, jak jsem tlustá a že to mám z toho, jak pořád žeru chlebíčky z jejich daní. Přitom jsem byla po úrazu kolene, měla jsem šrouby v noze a nemohla jsem sportovat, na což bylo moje tělo zvyklé. A to jsou věci, které muži vůbec neřeší,” popisuje v rozhovoru Petra Pecková.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.