Na Univerzitě Karlově vzniklo Centrum péče o duši

1. února 2023 vzniklo celouniverzitní Centrum péče o duši Univerzity Karlovy pro všechny studenty a zaměstnance UK. Centrum se věnuje duchovnímu doprovázení, poradenství a terapii. Nabízí interaktivní kurzy, diskusní platformy, veřejné přednášky, semináře a další akce v této oblasti. Propojuje tak péči o niterný život, resilienci, hodnotovou orientaci a mezilidské vztahy. Centrum sídlí v Kampusu Hybernská, se kterým také spolupracuje.

Centrum je nadkonfesijní a mezináboženské. Služby jsou určeny i pro lidi, kteří se nehlásí k žádnému náboženství.

Co centrum nabízí?

• Věnujeme se duchovnímu doprovázení, poradenství a terapii lidí ze sekulárního i různě náboženského prostoru
  • Pořádáme interaktivní kursy, veřejné přednášky, diskuse a workshopy, zastavení s meditací
  • Propojujeme péči o spirituální život, odolnost, hodnotovou orientaci a mezilidské vztahy