Lucie Ptáčková: Negativní odezvu své práce jsem nesla těžce. V novinařině musíte mít hroší kůži

Lucie Ptáčková: Negativní odezvu své práce jsem nesla těžce. V novinařině musíte mít hroší kůži

Do nové epizody podcastu De Facto dorazila Lucie Ptáčková, absolventka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, která je v současné době na rodičovské dovolené a zároveň působí jako moderátorka na televizní stanici CNN Prima News. Mimo to veřejně otevírá problematiku umělého oplodnění, kterým si sama prošla. Na konci loňského roku založila s novinářkou Kateřinou Kilik podcast Buď dobrá, v němž se zaměřují na témata rezonující mezi ženami po třicítce.

„Velkou část celého procesu (umělého oplodnění, pozn.) jsem v rámci redakce absolvovala potají. I když nebyl důvod, jak jsem zpětně zjistila. Vzpomínám si na situaci během voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2021, kdy jsem zrovna byla ve štábu hnutí ANO. Pamatuju si, jak jsem mluvčímu říkala, že mám tady takovou záhadnou potřebu', kterou potřebuju dát do ledničky. On mi to dal tam, kde se chladila šampaňská. Pak jsem si to píchala potají na záchodě, kdy už na mě klepali, že mám za 5 minut živý vstup. Byla jsem nervózní. Ale potom, když jsem se rozhodla toto téma otevřít a říct, že máme za sebou řadu úspěchů i neúspěchů, jsem zjistila, že moje kolegyně prochází zrovna tím samým. A zjistila jsem, kolik žen nebo mužů to řeší,“ uvádí v podcastu.

Jak vzpomíná na situaci s tehdejší ministryní financí Alenou Schillerovou, na kterou začala při rozhovoru neplánovaně mluvit anglicky? Proč se snaží zviditelnit tematiku umělého oplodnění? A jak se snaží vypořádat s negativními komentáři na sociálních sítích? Dozvíte se v podcastu.

Poslechněte si na Spotify nebo Apple Podcasts či na našem webu