Letní jóga na FSV UK v Areálu Jinonice

jóga

Letní jóga na FSV UK v Areálu Jinonice

Zveme vás na další ročník našeho letního projektu Jóga na FSV UK! Vzhledem k probíhající rekonstrukci budovy Hollaru se letošní ročník uskuteční v Areálu Jinonice. Lekce jsou zdarma a jsou určeny pro studenty, absolventy, posluchače Univerzity třetího věku a zaměstnance FSV UK. Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé každého věku.

Na lekci si přineste vlastní podložku či karimatku. Maximální kapacita je vždy 15 lidí. Dorazte prosím alespoň 10 min. předem.

Jaké lekce vás čekají?

První lekce bude plná vůní, zvuku tibetských mís a jemného protažení. Lekci povede zkušená lektorka Klára Kotenová. Načerpáme sílu a energii, protáhneme se a necháme odpočinout naši mysl. Po praxi se budete cítit klidně, soustředěně, krásně ve svém těle. Přihlašovací formulář najdete zde.

• 27. srpna od 10:00 - Acro Yoga - NAPLNĚNÁ KAPACITA

Přijďte si vyzkoušet speciální lekci akro jógy - kombinaci jógy, akrobacie a posilování s vlastní vahou. Nemusíte se obávat, vše bude přizpůsobeno pokročilosti účastníků. V lekci půjde především o zábavu a vyzkoušení si něčeho nového. Není potřeba se hlásit v párech. Lekci povede zkušená lektorka a tisková mluvčí FSV UK - Kristýna Pružinová s kolegyní Gabrielou Petráček. Přihlašovací formulář najdete zde.

Václav Holenda vás provede jemnou lekcí hatha jógy, tak jak se ji učil od svých učitelů v indickém Goa. Hatha jóga je známá tradičním pozdravem slunci, delší výdrží v pozicích a následným zklidněním. Lekce bude uzpůsobena zkušenostem účastníků. Skrze fyzický pohyb ale všichni na chvíli zklidníme mysl, což je s blížícím se novým semestrem více než potřeba. Přihlašovací formulář najdete zde.

Zimní semestr už klepe na dveře, tak se přijďte společně protáhnout. Jóga pro zdravá záda je sestavena tak, aby sloužila jako prevence obtíží souvisejících s bolavou páteří, podpora správného držení těla, posílení, protažení a uvolnění svalů celého těla, podpora látkové výměny, zlepšení dýchání, uvolnění mysli a v neposlední řadě zlepšení nálady. Lekci si pro vás připravila zkušená lektorka Katka Fišerová. Přihlašovací formulář najdete zde.