Jan Hubík: Po nákupu bitcoinu si s ním už dál nehrajte. Jinak se v kryptoměnovém světě dostanete do pasti

Jan Hubík: Po nákupu bitcoinu si s ním už dál nehrajte. Jinak se v kryptoměnovém světě dostanete do pasti

Co ho před lety fascinovalo na světě kryptoměn? V čem může být podle něj bitcoin rizikový? A co mu umožňuje čip, který si nechal implantovat do ruky?

Do dalšího dílu podcastu De Facto dorazil absolvent Institutu ekonomických studií FSV UK Jan Hubík, technologický nadšenec a konzultant v oblasti kryptoměn. V minulosti zastával pozici manažera risku podvodů ve společnosti Alza a nyní působí v české firmě Confirmo, která poskytuje kryptoměnovou platební bránu.

„U bitcoinu obecně platí, že pokud někdo neví, proč ho kupuje, nemá jasný cíl a strategii, tak na něm může prodělat. Bitcoin je volatilnější než jiné investiční nástroje. A ve chvíli, kdy se propadne jeho hodnota, což je celkem běžné, tak lidé zpanikaří a prodají ho, protože to neměli rozmyšlené. Tím samozřejmě můžou prodělat. Ale obecně to nelze úplně paušalizovat. Jsou lidé, který jsou skálopevně přesvědčení, že bitcoin je budoucnost. Těch se nějaké prodávání moc netýká. Ale pak jsou lidé, kterým o bitcoinu někdo řekl u štědrovečerní večeře, nakoupili ho a ani nevědí proč. Ale takhle je to se vším. Myslím si, že je to problém všech investic,“ uvádí v podcastu Jan Hubík.

Poslechnout si na Spotify nebo Apple Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.