Ivo Šlosarčík: Pozice kandidátského státu do EU nedává Ukrajině žádná velká práva

Jaké jsou největší právní výzvy, kterým Evropská unie nyní čelí? Jak velká je šance Ukrajiny na vstup do EU? A jak zvládá EU migrační vlnu?

Poslechněte si další díl podcastu De Facto, tentokrát s odborníkem na eurounijní právo Ivo Šlosarčíkem z Institutu mezinárodních studií FSV UK

„Je třeba si uvědomit, že pozice kandidátského státu do EU nedává žádná velká práva. Pro Ukrajinu je prakticky dneska daleko důležitější, že je přidruženým státem Evropské unie, což má dopady zejména na ekonomické vazby mezi Ukrajinou a EU27. A potom samozřejmě ty ad hoc politické vazby vytvořené od února roku 2020 mezi Ukrajinou, unijními institucemi a státy EU27. Co bude dál, je velkým otazníkem,“ říká v rozhovoru Ivo Šlosarčík.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.