Fakultu sociálních věd ozdobí vlajka Tibetu jako symbol solidarity

Vlajka pro Tibet

Fakultu sociálních věd ozdobí vlajka Tibetu jako symbol solidarity

Fakulta sociálních věd se jako již tradičně i letos připojuje k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet vyvěšením tibetské vlajky na budově Hollaru.

Mezinárodní kampaň "Vlajka pro Tibet" vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Letos si připomínáme už 61. výročí tibetského povstání.