Expremiér Itálie Enrico Letta debatoval na FSV UK

Bývalý premiér Itálie a nynější prezident think tanku Institut Jacques Delors Enrico Letta v minulém týdnu zavítal do Prahy. Součástí oficiální návštěvy byla i akademická debata o budoucnosti vnitřního trhu EU na FSV UK.

Enrico Letta byl belgickým předsednictvím EU pověřen zpracováním zprávy o budoucnosti vnitřního trhu EU. V souvislosti s tímto zadáním oslovil všechny členské země EU s nabídkou konzultací. Během návštěvy ČR se uskutečnila stakeholderská konference, setkání se zástupci státní správy a bilaterální jednání s členy vlády.

Na FSV UK jsme zorganizovali akademickou debatu, ve které své názory na budoucnost vnitřního trhu, mj. v aktuálním geopolitickém a geoekonomickém kontextu, prezentovali i zástupci naší fakulty - diskuze se zúčastnil děkan FSV UK Tomáš Karásek, Martin Mejstřík z IMS FSV UK a Petr Janský z IES FSV UK.

Enrico Letta