Dostavba Jinonic: Dočasné odstranění zeleně a přesazení významných stromů na nová místa

V rámci výstavby nové budovy areálu Jinonice probíhají stavební práce i v jejím okolí. V těchto dnech proběhnou přípravné práce k výstavbě nového dopravního napojení areálu a také k přeložce vodovodu a plynovodu. Tyto kroky si vyžádají v souladu se schváleným projektem sadových úprav areálu také odstranění stávající zeleně ve svahu pod přístavbou a v místě nového dopravního napojení. Po dokončení těchto prací se zeleň obnoví v rámci projektu sadových úprav, který fakulta za tímto účelem zpracovala a nechala si odsouhlasit odborem životního prostředí MČ Praha 5.

Dojde také k přesazení třech významných stromů spjatých s pedagogy Univerzity Karlovy – platanu profesora Miloslava Petruska z FSV UK, jírovce docenta Zdeňka Pince a jasanu doktora Ivana Ryndy, obou z FHS UK. Stromy pedagogů z FHS UK poputují na nové místo do pražské Troji, platan profesora Petruska zaujme místo na kruhovém náměstí před současným hlavním vchodem do budov Jinonického areálu.

platan prof. Miloslava Petruska, FSV UK

Platan prof. Miloslava Petruska, emeritního děkana FSV UK