Čtěte náš Blog FSV UK!

vizuál blogu

Čtěte náš Blog FSV UK!

Zajímavé reportáže nebo přepisy rozhovorů z podcastu De Facto. Nejen to najdete na Blogu FSV UK. Přinášíme vám tipy na to nejzajímavější, co teď na blogu můžete číst!

Studenti FSV UK oslavili 17. listopadu 

Studenti se už tradičně sešli na Národní třídě a na Albertově. Z tohoto dne přinášíme reportáž - mluvili jsme s vyučujícími i studenty. Třeba Michaela Nováková z IMS FSV UK zde na stánku zastupovala svůj institut i studentský spolek. „Letos jsme připravili vědomostní a vlajkový kvíz, který si každý mohl vyzkoušet. Kromě toho jsme pro návštěvníky našeho stánku měli k dispozici různé letáčky nebo PR předměty a taky skvělé domácí brownies,“ vypráví v rozhovoru pro náš blog Míša.

Tomáš Sedláček: U mě je těžké poznat, jestli pracuju, nebo se bavím 

Přepis rozhovoru z podcastu De Facto. O čem dál třeba Tomáš Sedláček vyprávěl? Třeba i o svém (ne)úspěšném studiu. „Dělal jsem tady na FSV bakalářský studium, magisterský studium, malý doktorát, pak jsem tady několik let učil, měl jsem pochvaly děkanů a jedničky a Hlávkovy ceny a bůh ví, co ještě. A pak se všechno zaseklo na velkém doktorátu, kdy mě kolegové vyhodili, jak malého pejska.(...) Dokonce jsem někde četl, že jsem se stal patronem všech vyhozených studentů, takže z toho mám takovou malou radost a všechny tím zdravím a nevzdávejte to,“ říká v zajímavém rozhovoru Tomáš Sedláček.

Barbora Buřičová: Prošla jsem studentskými projekty, spolky, člověk se stane velkou součástí komunity 

Bára Buřičová je absolventkou ISS FSV UK a nyní zároveň na děkanátu pracuje jako vedoucí oddělení vnějších vztahů. Jak se dostávala k zajímavým příležitostem? Třeba i skrze studentské spolky. „Já jsem se hodně začala zajímat o dění na fakultě i na univerzitě, dostala jsem se tak i do spolků, fakultních i nadfakultních. A skrz to jsem se podílela i na organizaci 17. listopadu. A pak to teda i jednou moderovala, což pro mě byla velká premiéra“ vypráví Bára. 

Pořádáte zajímavou akci na FSV UK a rádi byste z nich měli reportáž na blogu? Náměty i tipy posílejte na klara.hylakova@fsv.cuni.cz.