Anna Shavit: V komunálních volbách za politiky mluví konkrétní práce, lze je vyhrát i bez volební strategie

Anna Shavit a Alice Němcová Tejkalová

Anna Shavit: V komunálních volbách za politiky mluví konkrétní práce, lze je vyhrát i bez volební strategie

Jak vypadá ideální politik? Jaký program a strategii by měli politici na komunální, senátní či prezidentské úrovni volit? A jaké má ona sama zkušenosti ze zahraničí?

Hostem podcastu De Facto byla Anna Shavit, odbornice na politický marketing z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.

„To největší mystérium, v tuhle chvíli, jsou prezidentské volby, které jsou i z hlediska politického marketingu vrcholnou disciplínou. Snažíte se přijít na to, co očekávají voliči a do jaké míry může kandidátka či kandidát to očekávání naplnit. Anebo jestli témata, která kandidát chce zvedat, budou mít společenskou odezvu. Aktuálně se u nás děje plno věcí, včetně protivládních demonstrací, probíhá konflikt na Ukrajině, do toho rostou ceny energií a uvidíme, jak polarizovaná bude společnost. To znamená, že každý kandidát či kandidátka se musí připravit, jestli to, co chtějí říkat, bude mít vůbec publikum,“ říká v rozhovoru Anna Shavit.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.