Absolvent IPS Tomáš Petříček přijal pozvání do fakultního podcastu

Absolvent IPS Tomáš Petříček přijal pozvání do fakultního podcastu

Existuje univerzální recept na politickou kariéru? Co mohou studenti zažít na stážích v Bruselu? Na jaká politická jednání vzpomíná Tomáš Petříček nejvíce?

Daniela Tollingerová v novém díle podcastu De Facto vyzpovídala Tomáše Petříčka, absolventa Institutu politologických studií FSV UK a bývalého ministra zahraničních věcí ČR.

Přiznám se, že když jsem studoval FSV UK, tak mě spíše lákala diplomacie. Diplomacie jako kariéra profesionálního diplomata mě poté přešla a spíše jsem se zaměřil na politiku a věci kolem politiky a vlastně to vedlo i k tomu, že jsem se stal členem jak sociální demokracie, tak nakonec také ministrem. Najednou vás ten vítr někam zavane a ani si neuvědomíte, že to, co původně jste si myslel, že by mohla být vaše profesní dráha, se postupně změní úvahami i tím, jak se nabízely některé možnosti. Včetně toho, že fakulta mi nabídla možnost jet studovat do zahraničí, mohl jsem se zároveň poprvé trochu seznámit s evropskou politikou na stáži v Evropském parlamentu a tak trochu i ty kroky směřovaly spíše do evropských institucí v té době. 

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts. 

Poslechnout si celý rozhovor na webu.

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Podcast bude vycházet jednou za čtrnáct dní na podcastových aplikacích a na fakultním webu.