FSV UK

 • Termín podání přihlášek se blíží!

  Nezapomeňte, že 29. února 2024 je poslední den, kdy je možno podat přihlášku k Bc. studiu! 

  Jak podat přihlášku
 • Psychologická pomoc na FSV UK

  FSV UK i Univerzita Karlova nabízí studentům možnost konzultací formou podpůrných terapií a psychologického poradenství v oblasti školních, osobních i vztahových problémů. Nebojte se říct si o pomoc!

  Čtěte více
 • Expertní skupina pro Ukrajinu

  Na FSV UK nově vzniká Expertní skupina pro Ukrajinu (ESU), kterou tvoří odborníci a akademici z různých oborů FSV UK. Ti budou pravidelně nabízet odborné a výzkumně podložené příspěvky do probíhajících debat ve společnosti.

   

  Více informací zde

Aktuality Přejít na aktuality

 • STEP: soutěž ve studentských prezentacích v angličtině

  Centrum jazykové přípravy FSV UK pořádá soutěž v prezentacích studentské angličtiny STEP. Jedná se o akademickou akci pro studenty všech institutů, kteří chtějí soutěžit v prezentačních dovednostech v angličtině a propagovat svůj obor. Prezentace se uskuteční 17. dubna 2024 od 17:00 do 20:30 v Areálu Jinonice, hala C 117. Termín podání přihlášek je pondělí 18. března, 12 hodin.

 • Otevření nočních studoven v jinonickém areálu

  Noční studovny jsou nově v provozu od pondělí do čtvrtka v čase 19 až 22 hodin a v pátek od 17 do 22 hodin. Vstup je povolen pouze studentům FSV UK s platným průkazem. Pracovní místo není možné rezervovat dopředu.

 • Vyhlášení výzvy CENTRAL Workshops pro rok 2024

  Byla vyhlášena výzva CENTRAL Workshops pro rok 2024. Projekty mohou financovat jedno nebo dvě 2-3denní setkání na jedné ze zapojených partnerských univerzit CENTRAL (nebo dvou, pokud se budou konat dvě setkání) v období 1. září 2024 – 30. dubna 2025. Termín podání přihlášky je 16. dubna 2024.

 • Den duševní pohody 11. března v Jinonicích

  Dne 11. března od 9 do cca 11-12 hodin se ve foyer budovy C v Areálu Jinonice můžete opět potkat s pejsky z canisterapeutického spolku Šimíček a dát si něco dobrého k snídani, kterou pro vás připraví studentské spolky. Všichni naši studenti a zaměstnanci jsou srdečně vítáni! Akci pořádá Pracovní skupina pro wellbeing FSV UK. 

 • Druhé výročí ruského vpádu na Ukrajinu: Jak by ji nyní Česko mělo efektivně podporovat?

  Dne 24. února 2024 uplynou dva roky od chvíle, kdy ruská vojska vstoupila na území Ukrajiny. U této příležitosti předkládají akademici z Expertní skupiny pro Ukrajinu svůj pohled na to, co by Česká republika měla dělat v následujících měsících, aby Ukrajině efektivně pomohla.

 • Panelová diskuze o studijní (ne)úspěšnosti s odborníky a zástupci MŠMT, NAÚ a UK

  Akce Studijní (ne)úspěšnost: od strategických cílů k praktickým řešením; Panelová diskuze s odborníky a zástupci MŠMT, NAÚ a UK proběhne v pátek 1. 3. 2024 od 10:00 do 12:30 h ve vzdělávacím centru Didaktikon (Kampus Hybernská).

ŽIVOT NA FAKULTĚ Více informací

 • Seriál: Jsem z FSV UK

  Studujete na Fakultě sociálních věd? Tak to jste na správném místě! Naši studenti a absolventi jsou šikovní, talentovaní a dokážou velké věci  - a naší fakultě dělají ve světě skvělé jméno! Sledujte náš seriál, v němž některé z nich pravidelně představujeme. 

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí! Fakulta sociálních věd má velmi bohatou mezinárodní mobilitu, která se uskutečňuje především v rámci programu ERASMUS+. 

 • Kolekce oblečení a doplňků

  Chcete, aby všichni věděli, že jste pyšní studenti FSV UK? Nebo mít na svá studia hezkou vzpomínku? Pořiďte si něco z naší originální kolekce oblečení a doplňků!