Externí nabídky pro studenty FSV UK

Externí nabídky

Nabídky práce, stáží a případné další nabídky a pozvánky relevantní pro studenty FSV UK posílejte, prosím, na e-mail sylvie.fiserova@fsv.cuni.cz.

• Staň se buddíkem pro zahraniční studenty

Chceš pomáhat nově příchozím zahraničním studentům v orientaci při studiu, na univerzitě a v Praze? Staň se buddíkem a získej jedinečnou možnost potkávat studenty z celého světa! Kromě zlepšování svých jazykových znalostí můžeš za tuto činnost získat také certifikát o absolvování programu.

• Využijte mentoring pro socioekonomicky znevýhodněné studenty

Jste studenty 1. nebo 2.  ročníku, nacházíte se v nepříznivé životní situaci a ocenili byste pomoc se studiem? Zapojte se do bezplatného programu Centra Carolina a využijte mentoring studentů z vyšších ročníků.

• Magda Pečená: Největší inspirací pro mě byl pan profesor Mejstřík

Proč si vybrala studium ekonomie? Jaká byla práce v ČNB, Mezinárodním měnovém fondu nebo pro Člověka v tísni? A jaké to je trénovat malé děti atletiku? Hostem podcastu De Facto byla Magda Pečená, vyučující na IES FSV UK a předsedkyně Akademického senátu FSV UK.

• Honza Mikulka v podcastu De Facto

Jaké to je, vytvářet videa pro úspěšný projekt Honest Guide, který má na YouTube milion odběratelů? Jaká byla jeho studentská léta na Hollaru? A kam by rád vycestoval? Hostem podcastu De Facto byl úspěšný absolvent Honza Mikulka, který na IKSŽ FSV UK studoval marketingovou komunikaci a mediální studia.

• A. Němcová Tejkalová a A. Shavit oceněny Vědeckou radou UK

Vědecká rada UK ve čtvrtek 16. prosince ocenila jedenáct významných osobností Univerzity Karlovy, které přispívají k jejímu rozvoji a jejichž život je s Univerzitou Karlovou významně spojen. Pamětní medaile předal rektor Tomáš Zima. Oceněny byly i děkanka FSV UK Alice Němcová Tejkalová a členka kolegia rektora Anna Shavit z IKSŽ FSV UK.

• Nový díl "Jsem z FSV UK" aneb jak se dostat až do Bruselu

Jan Havlík absolvoval Mezinárodní teritoriální studia a Evropská studia. Od asistenta europoslance se vypracoval na ředitele Odboru pro evropské záležitosti a vnitřní trh na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Nyní je na stálém zastoupení České republiky při Evropské unii. Jak mu v tom studium na FSV UK pomohlo?