Externí nabídky pro studenty FSV UK

Externí nabídky

Nabídky práce, stáží a případné další nabídky a pozvánky relevantní pro studenty FSV UK posílejte, prosím, na e-mail sylvie.fiserova@fsv.cuni.cz.

• Studenti IES vyhráli mezinárodní semifinále CFA Research Challenge

Studenti Institutu ekonomických studií FSV UK, Jakub Bobysud, Matej Leško, Peter Palovič a Ondřej Rosický, dosáhli mimořádného úspěchu ve 12. ročníku prestižní mezinárodní investiční soutěže CFA Research Challenge.

• Nejlepší vyučující ZS 2021/2022 oceněni Zlatým kurzem

V úterý 17. května 2022  se při příležitosti zasedání Akademického senátu FSV UK uskutečnilo předávání ocenění Zlatý kurz za nejlépe hodnocené kurzy v zimním semestru akademického roku 2021/2022.

• Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii.

Dnes je Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii. Fakulta sociálních věd se k tomuto dni připojila vyvěšením duhové vlajky. Věříme, že rozmanitost obohacuje naši akademickou komunitu. Snažíme vytvářet se na FSV UK příjemné prostředí a zajistit rovnost pro každého.

• Rozpravy o českých médiích: fact-checking počesku

Jak se v ČR dělá fact-checking? Kdo ho provozuje? Jaké metody se pro to používají? S jakými problémy se fact-checkeři potýkají? A dokáže jejich práci nahradit umělá inteligence? V pravidelných rozpravách o médiích bude 26. května diskutovat Jana Magdoňová, Ladislava Mortkovitz a Petr Gongala.

• Diskuse s ukrajinskou paralympioničkou

Ruská agrese na Ukrajině se podepisuje i na ukrajinském vrcholovém sportu. Maryna Lytovčenková, která bude hostem ve speciální debatě, proto v současné době trénuje v Česku. Diskuse proběhne 18. května od 17:00 na Hollaru.

• Florbalovou reprezentaci FSV UK čeká čtvrtfinále Univerzitní ligy

Florbalová reprezentace FSV UK se představí ve čtvrtfinále play off Univerzitní ligy. Florbalisté z FSV UK mají na co navazovat, v roce 2019 vybojovali v rámci Prahy bronz a stejný úspěch se jim podařilo zopakovat i na celorepublikovém mistrovství. Čtvrtfinále je na programu ve čtvrtek 12. května od 16:50 na Julisce.