Externí nabídky pro studenty FSV UK

Externí nabídky

Nabídky práce, stáží a případné další nabídky a pozvánky relevantní pro studenty FSV UK posílejte, prosím, na e-mail sylvie.fiserova@fsv.cuni.cz.

• V novém díle podcastu De Facto hovoříme se Zuzanou Lizcovou

V dalším díle podcastu De Facto jsme si povídali se Zuzanou Lizcovou, novinářkou a vedoucí Katedry německých a rakouských studií IMS FSV UK. V tomto díle se dozvíte, jak se změnil vztah Němců a Rakušanů k obyvatelům ČR, jak se proměnila struktura obyvatel našich sousedů a také původ (ne)oblíbenosti Angely Merkelové.

• FSV UK zřizuje novou funkci studentského ombudsmana

FSV UK zřizuje novou funkci studentských ombudsmanů. Studentský ombudsman bude napomáhat efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací.

• Další absolventkou v podcastu De Facto je Tereza Drahoňovská

Jak na dobrý komiks? Jak vznikala autobiografická komiksová knížka Bez vlasů, která se stala nejlepší komiksovou knihou roku 2020? A co všechno zahrnuje interní komunikace? Daniela Tollingerová tentokrát vyzpovídala v podcastu De Facto Terezu Drahoňovskou, absolventku žurnalistiky a mediálních studií IKSŽ FSV UK.

• Ladislav Krištoufek dalším hostem podcastu De Facto

Co přimělo současného proděkana pro studijní záležitosti, aby jako doktorand kandidoval do Akademického senátu FSV UK? Proč si vybral studium ekonomie? Jakým koníčkům se věnuje nejmladší jmenovaný profesor naší fakulty? Jak se dostal k tématům ekonometrie, dolování dat, bitcoionu nebo energetiky? Zaposlouchejte se do dalšího dílu podcastu De Facto s hostem Ladislavem Krištoufkem.

• Jitka Modlitbová první absolventkou v podcastu De Facto

Jak se člověk dostane z malého moravského města do Prahy? Co obnáší práce ve státní správě? Co člověka přiměje k práci s lidmi bez domova? Tyto a další otázky jsme položili v podcastu De Facto Jitce Modlitbové, absolventce Institutu politologických studií a Institutu sociologických studií FSV UK.

• Vychází první díl fakultního podcastu De Facto

Do prvního dílu podcastu De Facto jsme si pozvali Michela Perottina, politologa a vedoucího katedry politologie na IPS FSV UK. Poslechněte si rozhovor o blížících se volbách ve Francii i u nás, o populismu po pandemii či o tom, zda jde dělat zákulisní politiku on-line.