KNRS vydala zpravodaj Rückblick 2016–2017

Katedra německých a rakouských studií IMS FSV UK letos v létě vydala zpravodaj RÜCKBLICK 2016–2017, na jehož stránkách si můžete připomenout všechny zajímavé akce, které katedra spolu se svými zahraničními partnery v těchto letech uspořádala.

Patřily mezi ně například exkurze pro studenty do Berlína a Frankfurtu nad Mohanem, které zorganizovali tutoři němčiny a svým grantem podpořila DAAD nebo start česko-bavorského výzkumného projektu „Grenze(n) in nationalen und transnationalen Erinnerungskulturen zwischen Tschechien und Bayern“.

V rozhovoru s prof. Borisem Barthem se můžete dozvědět o tom, jak se z jeho pohledu katedra a její studenti za posledních dvacet let proměňovali a začíst se do poutavé debaty s prvními studenty oboru Německá a středoevropská studia.

Na konci dvojčísla najdete přehled plánovaných akcí v roce 2018.

RÜCKBLICK 2016–2017