Thomas Hanitzsch

Thomas Hanitzsch

Thomas Hanitzsch je profesorem Komunikace na Mnichovské univerzitě (Ludwig-Maxmilians Universität München), kde je v současné době ředitelem výzkumu na Ústavu komunikace a médií.

Dříve pracoval jako novinář a jeho výzkum a pedagogická činnost se soustředí na novinářské kultury světa, válečné zpravodajství a zpravodajství týkající se celebrit. Má rovněž bohaté zkušenosti v oblasti srovnávacích mediálních studií. Působil jako šéfredaktor časopisu Communication Theory (2012-2015) a je jedním z editorů příručky The Handbook of Journalism Studies (2009 a 2019), The Handbook of Comparative Communication Research (Routledge, 2012) a Worlds of Journalism (Columbia University Press, 2019).

Založil a předsedal Žurnalistické divizi Mezinárodní asociace pro komunikaci (2004-2006) a byl předsedou a místopředsedou Sekce pro žurnalistiku Evropské asociace pro výzkum a vzdělávání (2010-2014). Hanitzsch vede projekt Worlds of Journalism Study, jež je výsledkem mezinárodní spolupráce výzkumníků a novinářů zkoumající kultury zpravodajství a proměnu novinářské profese po celém světě.