Juliet Johnson

Juliet Johnson

Juliet Johnson je profesorkou na Ústavu politických věd na McGillově univerzitě v Montrealu a je ředitelkou BEAR, Between the EU and Russia, mezinárodní Výzkumné sítě Jeana Monneta. Zaobírá se politikou peněz a identity, a to především v postkomunistické Evropě.

Je autorkou pojednání Priests of Prosperity: How Central Bankers Transformed the Postcommunist World  (Cornell 2016) a A Fistful of Rubles: The Rise and Fall of the Russian Banking System (Cornell 2000). Je hlavní editorkou studie Religion and Identity in Modern Russia: The Revival of Orthodoxy and Islam (Ashgate 2005) a autorkou četných odborných článků a strategických pojednání, mimojiné např. v Journal of Common Market Studies, Comparative Politics, Journal of European Public Policy, Annals of the Association of American Geographers, Social and Cultural Geography, Post-Soviet Affairs, Central Banking a Review of International Political Economy.

Řadu let byla šéfredaktorkou a spoluredaktorkou časopisu Review of International Political Economy; v současné době je členkou Mezinárodního poradního výboru tohoto periodika. Je členkou výzkumné sítě PONARS Eurasia a byla poradní členkou Kennanova institutu Mezinárodního centra Woodrowa Wilsona pro vědecké pracovníky, vědeckou pracovnicí v oblasti zahraničně politických studií při Brookingsově institutu a držitelkou postraduálního stipendia A. Johna Bittsona na Hooverově institutu, expertního pracoviště na Stanfordově univerzitě v Californii. Na McGillově univerzitě působila jako vedoucí montrealské pobočky Centra Jeana Monneta, proděkanka pro výzkum a postgraduální studium na Filozofické fakultě a jako volená členka správní rady univerzity.

Za vedení postgraduálních projektů a výuku ji McGillova univerzita udělila cenu Davida Thomsona a pedagogický sbor ji vyznamenal cenou H. Noela Fieldhouse za vynikající vyučovací činnost. Magisterský a doktorský diplom získala na Princentonské univerzitě a bakalářská studia absolvovala na Stanfordově univerzitě.