Vijay Nerva: Uznání, které získáte po studiu na IES, je neuvěřitelné

Vijay Nerva: Uznání, které získáte po studiu na IES, je neuvěřitelné

Proč si pro studium vybral Prahu a IES FSV UK? Jak ho to připravilo na profesionální kariéru? A proč se zajímá o dobrovolnictví?

Poslechněte si novou epizodu podcastu De Facto s Vijayem Nervou, absolventem Institutu ekonomických studií, který v současnosti pracuje jako vedoucí inovací a akcelerace pro Evropu, Střední východ a Afriku ve společnosti Bobcat.

„Komunikuji s různými kontinenty, i když jsem zodpovědný za Evropu, Střední východ, Afriku, pracuji také s Asií, pracuji se Severní Amerikou, nemám žádný časový plán. Proto mě můžete požádat, abych sem přišel dnes v 16:00, protože začínám pracovat ráno, dám si pauzu, trochu si zacvičím, pak zase pracuji, poté pracuji s asijskými a evropskými trhy. Je to velmi neortodoxní styl práce, ale myslím, že právě sem s globalizací směřujeme, že pracujete pro hodnotu – nepracujete pro práci, a pokud neexistuje žádná hodnota, nemá smysl pracovat. Věřím, že byste neměli být svázáni v plánech, plán je dobré mít, ale měli byste být dostatečně flexibilní, abyste mohli říci, co je potřeba upřednostnit, kde to má hodnotu. Pokud existuje hodnota, musíte ji upřednostnit jako číslo jedna," popisuje svůj pracovní den absolvent IES FSV UK.

Poslechnout si na Spotify Apple Podcasts nebo Google Podcasts 

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.