Vaibhav Dewan: Jsem akademický nomád. Studium v zahraničí vždy přináší spousty výzev

Proč se rozhodl opustit Indii? Jak hodnotí studium v zahraničí? A bylo pro něj těžké najít si práci v České republice?

Hostem speciálního dílu podcastu De Facto byl Vaibhav Dewan, absolvent společného magisterského studia Erasmus Mundus, konkrétně programu International Master in Security, Intelligence and Strategic Studies (IMSISS).

„Studoval jsem s lidmi z více než 35 zemí. Získal jsem spoustu globálních zkušeností a podnětů od mnoha spolužáků, kteří byli velmi dobří v tom, co dělali. Získal jsem i spoustu porozumění. Studium mi pomohlo získat také silné mezikulturní kompetence. Ale co se týče výzev, pokud nepocházíte z Evropy, máte samozřejmě vždycky potíže s vízy. A to je něco, co vždycky lidem říkám. Podívejte se, Erasmus je skvělý, ale jen pokud jste ochotni přijmout výzvy, které s mobilitou přicházejí,“ komentuje své zkušenosti z magisterského studia Vaibhav Dewan.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.