Staň se buddíkem pro zahraniční studenty

Staň se buddíkem pro zahraniční studenty

Buddy program propojuje místní a zahraniční studenty Univerzity Karlovy, kdy místní student, tedy „buddík“, se dobrovolně rozhodne být pomocníkem, průvodcem a přítelem pro zahraničního studenta, kterého si sám vybere. Pomůže mu se zorientovat v novém prostředí, vyřídit nezbytné formality, provede ho celým systémem nástupu ke studiu, domovskou fakultou, doprovodí ho na úřady, seznámí ho s městem, studentským životem a českou kulturou. 

Pro buddíka zapojení do programu přináší jedinečnou možnost poznat studenty z celého světa a zlepšit si své jazykové znalosti. Je to příležitost, jak se seznámit s novými lidmi a zároveň zjistit, jaké to je studovat v cizí zemi. 

Bližší představení programu přináší i rozhovor s jedním z koordinátorů a také zkušeným buddíkem Martinem. Přečíst si ho můžeš na stránkách online magazínu UK.

Přihlášení probíhá přes webovou aplikaci Broaddy. Registrace musí být odsouhlasena fakultním koordinátorem a poté buddíci získají přístup do databáze zahraničních studentů. Z důvodu zachování soukromí zde nejsou uváděna jejich jména, ale je možné vybírat podle národnosti, pohlaví, koníčků a dalších dostupných informací. Vybraný zahraniční student bude automaticky informován.

Více informací nalezneš na této stránce.