Staň se buddíkem a poznej zahraniční studenty

Chceš pomáhat nově příchozím zahraničním studentům v orientaci při studiu, na univerzitě a v Praze? Staň se buddíkem a získej jedinečnou možnost potkávat studenty z celého světa! Kromě zlepšování svých jazykových znalostí můžeš za tuto činnost získat také certifikát do životopisu.

Buddy program propojuje místní a zahraniční studenty Univerzity Karlovy, kdy místní student, tedy „buddík“, se dobrovolně rozhodne být pomocníkem, průvodcem a přítelem pro zahraničního studenta, kterého si sám vybere. Pomůže mu se zorientovat v novém prostředí, vyřídit nezbytné formality, provede ho celým systémem nástupu ke studiu, domovskou fakultou, doprovodí ho na úřady, seznámí ho s městem, studentským životem a českou kulturou.

Přihlášení probíhá přes webovou aplikaci Broaddy. Registrace musí být odsouhlasena fakultním koordinátorem a poté buddíci získají přístup do databáze zahraničních studentů. Z důvodu zachování soukromí zde nejsou uváděna jejich jména, ale je možné vybírat podle národnosti, pohlaví, koníčků a dalších dostupných informací. Vybraný zahraniční student bude automaticky informován.

Více informací naleznete na této stránce.