Současný populismus v Evropě a klimatická změna na Prague Populism Conference

Ve dnech 15.-17. května 2022 se uskuteční 7. ročník Prague Populism Conference, tentokrát na téma Současný populismus v Evropě a klimatická změna. Konferenci pořádá FSV UK ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung a Goethe-Institut ČR.

Konference začne v neděli 15. května v 18:00 projekcí německého kontroverzního filmu Ekocida v kině Edison (prosíme o rezervaci bezplatných vstupenek). Po filmu proběhne živá diskuze se scénáristkou Juttou Doberstein a právní expertkou Alexandrou Kemmerer, které se podílely na jeho vzniku.

V rámci dvou dnů konference zveme zejména na hlavní přednášky Donatelly Della Porta (Scuola Normale Superiore) o sociálních hnutích v době pandemie a politologa Takise S. Pappase (CEU) o populismu jako demokratickém iliberalismu. Kromě toho se můžete těšit na dalších 10 panelů a jednu panelovou diskuzi. Kompletní program konference naleznete zde.

Prosíme registrujte se do 11. května.