Se studentskými spolky na vodu, za kulturou i na přednášky

pk fsv uk voda 2020

Se studentskými spolky na vodu, za kulturou i na přednášky

Studentské spolky na FSV UK jsou neodmyslitelnou součástí života na fakultě. Jak se vypořádaly s koronavirovou krizí, co podnikají o prázdninách a jaké akce pro vás chystají v následujících měsících? 

Spolek Miroslava z Institutu sociologických studií FSV UK se během krize rozhodl sdílet tipy a rady, jak co nejlépe bojovat s možnými úzkostmi Quarantine Not Alone. Na sociálních sítích publikovali sérii příspěvků ISS vs. COVID, v nichž pedagogové ISS nahlížejí na koronavirovou krizi, na změny, kterými současná společnost prochází a důsledky, které bude pandemie na naši společnost mít. Sdíleli také tipy, jak zvládnout videokonferenci a jako kompenzaci za chybějící tradiční studentské snídaně zveřejnili snídaňové video. V těchto dnech chystají prázdninovou Sociovodu a v příštím semestru se na vás těší na tradičních Přednáškách u vína, v Sociokině a dalších spolkových akcích. 

Na vodu se na začátku letních prázdnin vydal i Politologický klub FSV UK - šestého ročníku se účastnilo 62 lidí, kteří ujeli 62 km po řece Berounce. Během karantény si Politologický klub vyzkoušel organizování online debat. Tématem jedné z nich byly možnosti dobrovolnictví během koronakrize. Na další byly pozvány válečné reportérky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Za zmínku stojí také online debata o dopadech pandemie z pohledu sociálních věd nebo debata o současné situaci v USA. Jejich první offline debata se týkala života v KLDR. O prázdninách se politologové vydají ještě na cyklistický výlet. V zimním semestru je pak čeká tradiční Seznamovací kurz IPS, ke konci září plánují debatu o reformě českého školství, které se účastní i český ministr školství Robert Plaga, nebo debatu o amerických volbách. V programu nebudou samozřejmě chybět ani studentské párty. 

Studenti IKSŽ se snažili život na fakultě oživit zejména pořádáním kulturních akcí. Pro své kolegy společně s kavárnou Na Hollaru připravili Kino na Hollaru - promítání dokumentu V síti včetně debaty s režisérem Vítem Klusákem, vernisáž obrazů od Beaty Kurucz a 7 různých hudebních akcí. Na těch dohromady vystoupilo 22 producentů a DJs, dvě kapely, několik raperů a Tea Sofia, výherkyně Czeching Rádia Wave. Připravují nový díl oblíbené debatní série Shit Happens, na které hosté mluví o svých problémech na cestě k úspěchu a také další kulturní akce. Ve spolupráci s ostatními spolky plánují na konci prázdnin uspořádat ekologicky zaměřenou akci Let's Care.

Studentský spolek Institutu ekonomických studií E-klub také nezahálí. Pro velký zájem o již legendární akci VodIES, při které studenti sjíždějí některou z českých řek, se letos organizátoři rozhodli uspořádat rovnou dva termíny, kterých se v součtu zúčastní téměř 120 studentů. Sportovně založení studenti se během léta mohou s E-klubem pravidelně účastnit turnajů ve fotbale, frisbee a volejbalu. Předsedové E-klubu pracují na přípravě seznamovacího kurzu E-GO pro studenty nastupující do prvního ročníku. Všichni z E-klubu pevně věří, že se začátkem nového semestru se vrátí do standardního režimu a vedle sportovních akcí budou pořádat i akce společenské a vzdělávací. Těšit se tedy můžete nejen na párty, ale i celou řadu přednášek, workshopů, společenských her a výletů.

Také Studentská samospráva IMS (známá jako SIMS) zorganizovala v průběhu karantény svůj historicky první online IMS Quarantine quiz a v polovině července IMS vodu na řece Ohři. Studenti ze SIMSu pevně doufají, že v novém semestru budou moci uskutečnit seznamovací kurz pro studenty prvního ročníku, odložené výjezdní zasedání (tedy seznamovací kurz napříč ročníky) a tradiční IMS sportovní turnaj. Společně s ostatními spolky se budou podílet na akcích k oslavám 17. listopadu a organizovat Den FFSV (fakultní sportovní den ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK). Mezi chystanými akcemi nechybí Teritoriální kino, na kterém se promítají tematicky zaměřené zahraniční filmy, ani oblíbené pubquizy a karaoke. 

studenti IES beachvolejbal