Rozpravy o českých médiích: Dezinformace a COVID-19

Rozpravy o českých médiích

Rozpravy o českých médiích: Dezinformace a COVID-19

Jak se v ČR šíří dezinformace o nemoci COVID-19? V jakém prostředí se jim nejvíc daří? Podílejí se na jejich šíření média? Jak mohou tyto dezinformace komplikovat práci analytiků a epidemiologů? Jak je lze odhalovat? A jde s nimi vůbec bojovat?

Na tyto a další otázky budou ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 17:00 hledat odpovědi hosté pravidelných Rozprav o českých médiích, tentokrát na téma Dezinformace a COVID-19

• LADISLAV DUŠEK, Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR,
  • VERONIKA MACKOVÁ, Katedra žurnalistiky, Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK,
  • IVAN VODOCHODSKÝ, Oddělení klasických médií, Newton Media,
  • TOMÁŠ KŮST, Oddělení sociálních médií, Newton Media.

Moderátorkou Rozprav bude jako tradičně děkanka FSV UK Alice Němcová Tejkalová.

K diskusi se můžete připojit přímo na ZOOM (meeting ID: 917 2437 9909; passcode: 295686) nebo na Facebooku Rozprav o českých médiích. Záznam pak bude k dispozici jak na Facebooku Rozprav, tak na YouTube kanálu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, kam bude nahrán.

Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK už od roku 2012. Mediálními partnery jsou Evropská observatoř žurnalistiky a PRESSpektivy.