Michal Parízek: Akademická práce není jen o výuce a výzkumu, naše poznání bychom měli předávat i dál

Na jakých výzkumných projektech právě pracuje? Jak jeho styl výuky ovlivňují zkušenosti se studiem v zahraničí? A proč je podle něj důležité rozvíjet takzvanou třetí roli univerzity?

Pozvání do podcastu De Facto přijal Michal Parízek z Institutu politologických studií FSV UK.

„Počet lidí, kterým máme za úkol předávat poznání a rozvíjet jejich analytické schopnosti, je na univerzitě jako takové relativně omezený. Zatímco ve chvíli, kdy univerzita bude vážně brát svou třetí roli, tak její společenský dopad může být násobně větší. Já neprioritizuji ani jedno, ani druhé. Zrovna v poslední době se soustředím právě na výzkum, což je asi do sebe nejuzavřenější část naší práce. Ale vnímám, jak je strašně důležité, aby se fakulta a každý akademický pracovník snažil tak, jak je to vhodné, předávat své poznání do širší společnosti. Ale ne vždy je to snadné a příjemné,“ uvádí v rozhovoru Michal Parízek.

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.