Michaela Rudinská: Zahraniční pobyty jsou pro studenty formujícím prvkem

ilustrační fotka Michaela Rudinská

Michaela Rudinská: Zahraniční pobyty jsou pro studenty formujícím prvkem

Proč si myslí, že jsou zahraniční pobyty pro studenty na VŠ důležitou životní etapou? Jaká byla její kariéra tiskové mluvčí ve velkých českých televizích? A kam až ji zavedla obliba vysokohorské turistiky?

Poslechněte si speciální vydání podcastu s Michaelou Rudinskou, vedoucí zahraničního oddělení na FSV UK.

„Obecně platí, že studenti FSV jsou velmi motivovaní, co se týče studia v zahraničí a získávání těchto zkušeností. Díky tomu patříme jako fakulta na špici na UK v mezinárodní mobilitě. Jsme rádi toho součástí a rádi to u studentů podporujeme. Věřím, že to je i součástí toho, k čemu je vedou jejich studijní obory, jejich jednotlivé předměty. I s rozvojem té mezinárodní spolupráce, tady mluvím o double degree programech nebo joint degree programech, tam už je přirozený předpoklad pro to, aby se studenti potkali se zahraničním prostředím a byli přirozeně vedeni k tomu si vyzkoušet studium na jiné univerzitě,“ říká o mezinárodní mobilitě na FSV UK Míša Rudinská. 

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts. 

Poslechnout si celý rozhovor na webu.

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.