Jak mohou univerzity pomoci spoluvytvářet budoucnost?

Jak mohou univerzity pomoci spoluvytvářet budoucnost?

Co se děje s naším světem? Jaká je role univerzit při řešení velkých společenských výzev? Proč je potřeba future thinking a jak se to dělá?

Přijďte 27. 10. od 14 hodin do Kampusu Hybernská diskutovat a přiučit se metodám future thinkingu na workshopu, který vás uvede do tématu přenosu poznatků a technologií.

Na co se můžete těšit?

  • Budeme mluvit o globálních mega trendech a jaký budou mít dopad na náš život
  • Ukážeme si reálné příklady, kdy právě univerzity přišly s inovativním řešením a adekvátní reakcí na společenské krize.
  • Budeme diskutovat o tom, jak roli univerzit vnímají samotní studenti, a jakou roli by při řešení společenských výzev chtěli hrát oni sami.
  • Naučíme vás metody future thinkingu, díky kterým budete lépe schopni odhalit budoucí výzvy a příležitosti, a na ty případně reagovat ve vašem studijním i profesním životě.

S kým se setkáte?

  • Workshopem vás provede Kateřina Jiřinová, která vede kurz Živá laboratoř spolupráce a podporuje aktivity vedoucí ke zvýšení společenského dopadu univerzity. Vedla projekt TAČR v programu Beta2 - Megatrendy a velké společenské výzvy. Na VŠE FPH rozvíjela téma managementu inovací včetně výuky stejnojmenného předmětu. Mezi organizace, se kterými spolupracuje, patří např. České priority, Red Button, Nadace OSF, Milion Chvilek či Česko.Digital.
  • Future thinking vám představí Alexandre Reznikow. Alexandre je expert na future thinking. Má bohatou zkušenost s vedením a realizací foresightových projektů pro veřejnou správu (RVVI, MPO, MŽP). Zároveň zkoumá, jak by mohla česká veřejná správa systematičtěji využívat foresight při tvorbě veřejných politik, mimo jiné i politik výzkumu, vývoje a inovací.

 REGISTRUJTE SE ZDE.

Workshop proběhně v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1) v budově D, 2. patro.