Irena Kalhousová: Češi a Izraelci k sobě přirozeně inklinují

Co je cílem Herzlova centra izraelských studií? Jaké má do budoucna plány na úrovni mezinárodní spolupráce? Jak blízké jsou česko-izraelské vztahy? A jak současná izraelská společnost hodnotí vládu Benjamina Netanjahua?

Hostem podcastu De Facto byla Irena Kalhousová, ředitelka Herzlova centra izraelských studií.

„Ukázalo se, že koalice v Izraeli je složená z těch, kteří chtějí stát židovský, nacionalistický, etnický, náboženský. A tato koalice v březnu schválila rozpočet, kde peníze jdou do těchto oblastí na úkor kvalitního vzdělání, na úkor občanských aktivit, na úkor aktivit, které se snaží, aby Židé a Arabové v Izraeli našli společnou cestu k soužití. A to je prostě něco, co mně se nelíbí a mám z toho velkou obavu. Já se obávám, že to nebudou lehké měsíce a roky, které Izrael čekají,“ říká o současném Izraeli Irena Kalhousová.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.