IMS zve na kurzy hostujících profesorů

kurzy hostujících profesorů z Německa, IMS FSV UK

IMS zve na kurzy hostujících profesorů

Katedra německých a rakouských studií IMS FSV UK hostí v zimním semestru 2019/2020 dva uznávané německé historiky, kteří přijedou do Prahy díky spolupráci s Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf a podpoře z programu DAAD Německojazyčných studijních oborů.

Nabídku předmětů rozšíří Prof. Dr. Günter Wollstein z Kolína nad Rýnem, který vypisuje pro studenty filmový seminář na téma Auferstanden aus Ruinen. Spielfilme ebnen nach 1945 den Weg zu Frieden und Demokratie (kód JTM324).

Dále bude na KNRS učit také Prof. Dr. Volker Zimmermann z Mnichova, který povede kurz Deutsche und Tschechen – nahe und ferne Nachbarn (kód JTM305).

Dovolujeme si upozornit také na výuku Prof. Dr. Borise Bartha, který na IMS FSV UK působí na místě stálého docenta DAAD (DAAD-Langzeitdozent). V tomto semestru otevírá semináře Demokratie in Deutschland im 20. Jahrhundert (JTM304) Deutsche Wirtschafts- und Sozialgeschichte im 20. Jahrhundert (kód JTM306).

Všechny kurzy lze zapsat v SISu a jsou otevřené pro zájemce z řad studentů všech bakalářských a magisterských programů Univerzity Karlovy. Výuka hostujících vyučujících probíhá blokově, semináře Prof. Dr. Borise Bartha se konají každý týden. 

Přehled všech kurzů včetně termínů