FSV UK Circle: spolek pro zahraniční studenty

Circle

FSV UK Circle: spolek pro zahraniční studenty

De Facto vysílá v angličtině! Poslechněte si speciální epizodu našeho podcastu se studentkami, které vedou Circle, spolek pro zahraniční studenty. Cílem tohoto klubu je zapojit zahraniční studenty do aktivit, které naše fakulta nabízí.

„Zahraniční studenti na degree programech mají často pocit, že jsou tak nějak uprostřed - nejste ani český student a nejste ani výměnný student na Erasmu. Nechcete chodit ven každý den jako Erasmus studenti, kteří tady neabsolvují příliš mnoho kurzů. Zároveň čeští studenti to tady znají a to prostředí je pro ně už zavedené a známé. Řada zahraničních studentů skončí tak, že chodí ven jen s lidmi ze své třídy, protože není mnoho jiných možností, jak poznat jiné lidi. To, co zahraničním studentům chybí, nejsou nějaké konkrétní akce, ale jen akce, kde se setkají s jinými lidmi, mimo jejich třídu a mimo jejich studijní program,“ říkají Elizabeth a Vendela ze spolku Circle.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.