Eva Húsková: Chceme, aby byla EU více vidět a slyšet, aby si lidé uvědomili, že je součástí našich životů

Eva Húsková a Marek Sedláček

Během dvou let musela vybudovat identitu předsednictví ČR v Radě EU. Jaké největší výzvy ji potkaly? Na základě čeho sestavovala svůj tým? A co má v plánu do budoucna?

Pozvání do našeho podcastu De Facto přijala absolventka FSV UK a ředitelka Odboru komunikace o evropských záležitostech Eva Húsková.

„Máme síť Eurocenter ve všech krajských městech a zároveň máme i Europe Direct, což jsou pobočky Evropské komise. Ty organizují různé přednášky, debaty, diskuze, aktivity, veletrhy, soutěže pro děti. A myslím si, že nikdo v Evropské unii nemá tak propracovaný systém, jako máme my. A je potřeba ho zefektivnit a lépe využívat a více ty naše aktivity propagovat, Já si myslím, že informování o EU, co ta Evropská unie nabízí, by mělo být součástí běžného života lidí.(...) Jsou tam různé hmatatelné výsledky, které si pak lidé lépe zosobní a uvědomí si, že vlastně to je ta Evropská unie,“ říká v podcastu Eva Húsková.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.