Do Thu Trang: Vietnamští rodiče jsou oproti evropským přísnější. Chtějí nám tím ale zajistit lepší život

Jací jsou Češi ve vztahu k Vietnamcům? Jak vzpomíná na své dětství, které strávila u české rodiny? A jaká byla studentka?

Pozvání do podcastu De Facto přijala Do Thu Trang, autorka uznávaného blogu Asijatka.cz, která je absolventkou Institutu komunikačních studií a žurnalistiky.

„Když se bavím se svými vrstevníky o tom, jakým způsobem je vychovávali jejich rodiče, tak narážíme většinou na stejný vzorec. Shodujeme se, že vietnamští rodiče nám nevěnovali tolik pozornosti a lásky jako třeba evropští rodiče svým dětem. Ale víme, že tato oběť byla kvůli tomu, aby nám zajistili lepší život. Takže si uvědomujeme, jak nám v prvních letech chyběla pozornost, ale zároveň chápeme, proč to rodiče dělali,“ popisuje v podcastu Do Thu Trang, která na svém blogu píše o specificích života Vietnamky v Česku a promlouvá hlasem banánových dětí neboli druhé generace tuzemských Vietnamců.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.