Diskuse s ukrajinskou paralympioničkou

Ruská agrese na Ukrajině se podepisuje i na ukrajinském vrcholovém sportu. Maryna Lytovčenková, která bude hostem ve speciální debatě, proto v současné době trénuje v Česku.

Maryna je vítězkou ve stolním tenisu na paralympiádě v Tokiu v roce 2020. Státní vyznamenání - Řád kněžny Olgy II. stupně - jí před rokem a půl osobně předával Vladimír Zelenskij. Za bronz na paralympiádě v Riu de Janeiru v roce 2016 získala Řád kněžny Olgy III. stupně. Svou zlatou paralympijskou medaili dala do aukce a výtěžek půjde ve prospěch obnovy Charkovské univerzity.

Diskuse proběhne 18. května od 17:00 na Hollaru (místnost 215) česko-rusky a bude ji moderovat Alice N. Tejkalová. Tlumočení bude zajištěno Centrem jazykové přípravy a Jazykovým centrem FF.

Debatu pořádáme společně s Filozofickou fakultou UK.