Den celoživotního vzdělávání v Karolinu

Den celoživotního vzdělávání v Karolinu

Univerzita Karlova opět otevírá historickou budovu Karolina a zve širokou veřejnost na Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů. Obě akce se uskuteční v sobotu 23. dubna 2022, od 10:00 do 16:00 hodin a vstup je zdarma.

Návštěvníci každého věku se budou moci seznámit s širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, jež má na UK dlouhou tradici. Na děti i dospělé čeká doprovodný program. Kouzla a čáry s tekutým dusíkem předvedou zástupci Matematicko-fyzikální fakulty, karetní hra „To letí století!“ z dílny Fakulty sociálních věd zase prověří znalosti návštěvníků z moderních českých dějin. Screeningové vyšetření aterosklerózy pro vás chystají studenti Lékařské fakulty v Plzni. Jak vypadá svět pod mikroskopem? To odhalí zástupci Přírodovědecké fakulty.

Hosty akce budou spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových Katarína Vlčková, zoolog a publicista Vojtěch Kotecký, meteorolog Michal Žák, politik Tomáš Petříček a historik umění Jan Royt. Pročtěte si program jejich vystoupení

Významnou část programu Festivalu absolventů tvoří zlaté promoce. Jde o tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na Univerzitě Karlově. V letošním roce se uskuteční zlaté promoce absolventů z roku 1972.

Videopozvánka:

Hlavním mediálním partnerem akce je Český rozhlas.