Další absolventkou v podcastu De Facto je Tereza Drahoňovská

Jak na dobrý komiks? Jak vznikala autobiografická komiksová knížka Bez vlasů, která se stala nejlepší komiksovou knihou roku 2020? A co všechno zahrnuje interní komunikace?

Daniela Tollingerová tentokrát vyzpovídala Terezu Drahoňovskou, absolventku žurnalistiky a mediálních studií na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

„Od 17 let jsem psala komiksové recenze na jeden server pro mladé. Během školy jsem si našla brigádu na Aktuálně.cz, kde jsem psala články. Zkrátka jsem se snažila získat praxi, i ve škole je to podporováno, aby student už měl praxi z médií. Zjistila jsem, že psaní do médií mi přijde trošku jednotvárné, protože pořád opakujete stejné postupy, zpracováváte tiskové zprávy a připravujete výstupy do médií. A tak jsem hledala něco různorodějšího. Po návratu z Finska z Erasmu jsem si našla práci na částečný úvazek. Hledala jsem práci v oboru PR a externí komunikace, něco, kde bych si mohla oťukat více věcí a zjistit, co mě baví. Dostala jsem se do oddělení marketingu jedné české firmy, kde jsem se postupně dostala až k interní komunikaci, kde pracuji až doteď.“

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Poslechnout si celý rozhovor na webu.

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Podcast bude vycházet jednou za čtrnáct dní na podcastových aplikacích a na fakultním webu.